ASKO Sedací soupravy
ASKO Sedacie súpravy | Ako plánovať

Ako plánovať alebo Zariaďte si dokonalé pohodlie

Pri výbere sedačky hrá obvykle najväčšiu úlohu vzhľad a pohodlie

Aby ste však vybrali skutočne tú pravú pre váš domov, je nutné zvážiť ešte niekoľko ďalších kritérií, čím zabezpečíte, že vaša nová sedacia súprava nebude v obývacej izbe príťažou, ale naopak dotvorí pohodlie a útulnosť. Na začiatku je dobré zamyslieť sa nad tým, na aký účel bude sedačka slúžiť, koľko ľudí ju bude najčastejšie využívať a do akej veľkej miestnosti ju plánujete umiestniť

Podľa čoho vybrať tú pravú sedaciu súpravu?

DISPOZÍCIE MIESTNOSTI

Ide o najdôležitejšie kritérium. Medzi riešenie do menších miestností patrí tzv. dvojmiestne alebo trojmiestne sedenie, ktoré možno vhodne rozšíriť o kreslo či kreslá a navýšiť tak priestor na sedenie. V takom prípade môže byť tiež praktické využitie taburetov, či už ako ďalších miest na sedenie, alebo len pre podloženie nôh.

Do veľkých miestností a pre väčšie rodiny je ideálna rohová súprava alebo viac pohoviek umiestnených v priestore, ktoré každému poskytnú dostatok pohodlia pre oddych a relax. Vždy je však nutné vyberať tak, aby ste nezvolili príliš veľkú sedaciu súpravu, ktorá zaberie neúmerne veľký priestor a sťaží voľný pohyb po miestnosti. Ak si myslíte, že váš domov unesie veľkú sedačku, máte na výber z klasických štyroch až päťmiestnych, rohových sedacích súprav alebo zostáv, ktoré vzniknú kombináciou jednotlivých dielov.

Poraďte sa s našimi predajcami, ktorí vám pomôžu krôčik po krôčiku k vašej vysnívanej sedacej súprave.

Navštívte nás v jednej z našich 8 predajní
Dohovoriť schôdzku tu

Účel použitia

Ak sedíte na sedačke len občas, určite na ňu máte iné nároky ako tí, ktorí ju plánujú aktívne používať každý deň. Zamyslite sa nad jej účelom a podľa toho vyberajte. Pre prípad občasného prenocovania zamerajte svoju pozornosť aj na možnosť zaobstarať si kvalitnú rozkladaciu sedaciu súpravu. Praktické riešenia v každodennom živote prinášajú taktiež zakomponované úložné priestory.

Tvar sedačky

Sedačka môže byť klasická / jednoduchá, rohová v tvare písmena L alebo v tvare písmena U. Pre príjemné chvíle s rodinou a spoločenské stretnutia sa najlepšie hodia sedačky v tvare písmena U či rohové modely, pretože na seba všetci vidia. V prípade jednoduchých lineárnych sedačiek sedia všetci vedľa seba na jednej úrovni a musia sa otáčať. Na základe priestorových možností je preto potrebné starostlivo zvážiť najlepší variant a možné kombinácie s ďalšími kusmi nábytku vhodné pre váš domov.

Povrchový materiál

Najčastejšie býva z kože, látky, ekokože či moderných tenkých umelých vlákien. Vzhľad domácnosti možno ale ozvláštniť napríklad netradičnými zostavami z ratanu.

Umiestnenie v priestore

Aby sa vaša nová sedacia súprava stala skutočným klenotom izby, je dobré vziať do úvahy aj jej dispozície a zamerať sa predovšetkým na umiestnenie dverí, okien a radiátora či výšku parapety. Ešte pred tým, než si sedaciu súpravu objednáte, overte si tiež šírku zárubní dverí, popr. šírku chodby (v prípade rohovej sedacej súpravy). Ak bývate na poschodí, uistite sa, že sa so sedacou súpravou vytočíte na schodisku.